Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak sformatować Windows 10? Sprawdzone sposoby

18 stycznia 2023 jak sformatować windows 10


Formatowanie Windowsa nierzadko jest konieczne. Spowodowane jest to przez spowolnienie systemu. Ma to związek często ze złośliwym oprogramowaniem. Warto wiedzieć, jak sformatować Windows 10.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować się do sformatowania
  • jak sformatować system
  • co zrobić jako pierwsze po sformatowaniu systemu

Zobacz także: Jak zainstalować sterowniki do karty graficznej? Sprawdzone metody

Formatowanie

Warto na samym początku zauważyć, że Windows 10 znacznie poprawił stabilność swojego działania w ostatnim czasie. Obecnie jest to jedna z najbardziej stabilnych wersji systemu Windows 10. Co więcej, błędy pojawiają się dość rzadko. Ponadto można je w czasie bieżącym swobodnie rozwiązać przy zastosowaniu rozwiązania problemów systemu Windows 10. Nie każdy jednak pamięta o tym, że re instalacja systemu, produktu Windows nie jest taką prostą sprawą, jednakże w pewnych momentach jedyną możliwą opcją. Okazuje się, że do sformatowania systemu Windows 10 Home bądź Pro potrzebny jest nośnik, na którym znajduje się plik instalacyjny. Do tego można doliczyć kopię zapasową dotychczas zgromadzonych plików. Istotny jest również format dysku twardego. Jak się okazuje, re instalacja systemu nie jest zaawansowanym procesem, jak się niektórym ludziom wydaje. Warto jednak wiedzieć, że często pojawia się zamieszanie względem kolejności kroków, które trzeba zrobić w czasie re-instalacji systemu operacyjnego Windows 10 Pro bądź Home.

Skuteczne formatowanie systemu

Wiele osób nie wie też, jak sformatować wybrany dysk na komputerze. Bardzo istotna jest ponowna instalacja Windows 10 bez zastosowania płyty, przez bios, z pendrive. Jak się okazuje, do aktywacji Windows 10 klucz produktu jest wymagany. Nie da się dokończyć instalacji bez klucza produktu. Bardzo dużo osób chce wiedzieć, jak w sprawny sposób formatować system Windows 10 Home bądź Pro. Istnieją na to sprawdzone porady. Dzięki nim można bardzo łatwo sformatować system. Możliwe jest to do zrealizowana nawet przez początkujących użytkowników komputerów.

Jak sformatować Windows 10?

Warto zaznaczyć, że do niedawna formatowanie systemu Windows 10 oznaczało to, iż trzeba formatować cały dysk twardy. Mowa tutaj oczywiście o usunięciu z niego wszystkich danych, a nowy system operacyjny Windows 10 jest instalowany na zupełnie wyczyszczonym dysku twardym, o czym nie każdy wie. Dzięki temu nowy system jest zainstalowany bez śladu wcześniejszych plików, a ponadto kont użytkowników. Jedyne co trzeba było, to nośnik instalacyjny oraz klucz licencyjne. Ponadto wymagane dane można było zgrać na płytę, pendrive, a także dysk zewnętrzny. Co więcej, po wgraniu systemu operacyjnego ponownie trzeba przesłać dane na komputer.

Nie każdy też wie, że do ponownej aktywacji systemu Windows 10 klucz jest niezbędny. W innym przypadku nie uruchomi się systemu. Trzeba też wiedzieć o tym, że obecnie użytkownicy Microsoft mają dość dużo możliwości wyboru opcji formatowania systemu, a także samych dysków twardych, co jest bardzo cenione. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że instalacja systemu operacyjnego Windows 10 działa automatycznie. Dlatego istnieje mniejsza możliwość, iż re instalacja systemu przebiegnie źle, bowiem wszystko jest intuicyjne.

co pić przy wymiotach

Redakcja radogost.pl

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie technologii i IT.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak zainstalować sterowniki do karty graficznej
jak sformatować windows 10

Jesteś zainteresowany reklamą?