radogost.pl

Blog ogólnotematyczny z kategorii IT, gry, poradniki i lifestyle.

Lifestyle

Jak wyczyścić monitor? Sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić monitor? Sprawdzone sposoby

Czyszczenie monitora jest bardzo istotne. Zawsze trzeba dbać o czystość. Dlatego dobrze wiedzieć, jak wyczyścić monitor.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak uniknąć uszkodzenia ekranu podczas czyszczenia
  • jakich środków używać do czyszczenia ekranu
  • jak wyczyścić ekran

Zobacz także: Dobre biurko gracza

Czyszczenie ekranu

Okazuje się, że praca na laptopie bądź komputerze stacjonarnym to dla wielu osób codzienność. Nierzadko ogląda się też sporo telewizji. W takim przypadku często użytkownika irytuje ubrudzony ekran. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na walkę z tym. Dobrze wiedzieć, jak wyczyścić ekran. Warto zauważyć, że narzędzia do czyszczenia ekranów dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Można je zakupić w przystępnych cenach. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby podchodzić do nich ostrożnie. Okazuje się, że nowoczesne monitory oraz telewizory są bardzo delikatne, dlatego przy tej na pozór banalnej czynności, dość łatwo można uszkodzić swój sprzęt elektroniczny, co może być bardzo kosztowne. Z tego powodu na samym początku najlepszym wyborem jest wyłączenie konkretnego urządzenia z zasilania. Celem jest uniknięcie zwarcia, które może pojawić się, kiedy ciecz przypadkiem dostanie się pod spód monitora. Z tego powodu konkretny płyn trzeba rozpylać na ściereczkę.

Czyszczenie monitora

Bardzo ważne jest to, żeby monitorów nie czyścić przy zastosowaniu płynów do mycia naczyń, ręczników papierowych, a także papieru toaletowego. Nie warto też stawiać na chusteczki higieniczne oraz nawilżane. Zdecydowanie szkodzą one monitorom. Jeżeli celem jest stosowanie takich ręczników, trzeba być świadomym tego, iż można porysować ekran. Dodatkowo wykorzystując płyn do mycia naczyń, możliwe jest spowodowanie tego, iż pozostaną na ekranie uciążliwe smugi. Najlepszym środkiem do czyszczenia monitora jest między innymi płyn do czyszczenia takiego sprzętu. Można go zakupić w wielu sklepach AGD/RTV na terenie całego kraju. Innym dobrym sposobem jest zastosowanie ściereczki z mikrofibry, a także płynów do mycia szyb. Dobrze też postawić na wilgotną czystą ściereczkę oraz substancje izopropanolowe.

Jak wyczyścić monitor?

Jeżeli mowa natomiast o nowoczesnych ekranach, trzeba przede wszystkim dokładnie przetrzeć na przykład szmatą ze specjalnym płynem do czyszczenia monitorów, a kolejno drugi raz miękką szmatką, lecz już na sucho. Co więcej, dobrze sprawdzi się na przykład płyn do mycia szyb bądź substancje izopropanolowe, którymi również osiągnie się wymagany efekt. Bardzo istotna jest też technika mycia monitora. Trzeba to robić z wyjątkową delikatnością, ponieważ szorowanie przez dłuższy okres w jednym miejscu nie jest zalecane przez ekspertów, ponieważ może skutkować między innymi wypaleniem się pikseli, a tego przecież nikt nie chce. Najlepiej na samym początku postawić na suchą ścierkę bądź sprężone powietrze. W ten sposób trzeba zmieść zbędny brud oraz ułatwić sobie samą procedurę czyszczenia monitora. Co więcej, ekran na samym początku trzeba przetrzeć nawilżonym płynem przy zastosowaniu ścierki. Świetna okazuje się mikrofibra. Można też zakupić specjalne płyny przeznaczone do czyszczenia wszelakich monitorów.

Udostępnij